MÁJOVÁ REGATA 2024 30.7.2024

Májová regata 2024 v Chorvatsku přinesla nejen tradiční sportovní zápolení, ale nově i společenský rozměr, který se setkal s velkým úspěchem.

Na 24. ročníku závodu, který proběhl od 27. dubna do 4. května, se sešlo 140 závodníků. Ti soutěžili v kategoriích Elan E4 a Bavaria 415, přičemž největší výzvou byla oblíbená noční navigační etapa. Náročné podmínky, zahrnující vše od bezvětří až po silný jug s rychlostí 35 uzlů, důkladně prověřily schopnosti účastníků, z nichž deset lodí nedokončilo závod.

Jednou z novinek letošního ročníku byl projekt "lodí jednotlivců," kde posádky složené z lidí, kteří se předem neznali, soutěžily pod vedením zkušeného kapitána. Tento koncept se ukázal jako úspěšný, když tým vedený kapitánem Janem Hirnšálem vyhrál jak svou kategorii Bavaria 415, tak celý závod. Kronika Májové regaty, která byla nově zavedena, nabídne závodníkům možnost zapisovat události, jež si chtějí uchovat na památku.

Registrace pro další, jubilejní 25. ročník, který se bude konat od 26. dubna do 3. května 2025, již byla spuštěna. V příštím ročníku bude zachován současný formát včetně novinek, přičemž přibydou tři nové kategorie - Salona, First a Fun.

Lanex Yachting je každý rok hrdým partnerem a sponzorem této jachtařské události a těšíme se na další ročník regaty.

Zde najdete současný stav volných lodí a míst pro Májovou Regatu 2025 (aktualizováno 1.10.2024).